Üniversite ve Araştırma Kütüphanecileri Derneği

10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı

10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı

Bugün O'nu kaybetmenin hüznünü yaşarken, O'na olan inancımızı bir kez daha tazeliyoruz.
 
Demokratik, laik ve çağdaş değerlerle oluşturulmuş 'en büyük eser' olan Türkiye Cumhuriyeti'nin emanet edildiği genç nesiller olarak; Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu yolda doğruluktan, eşitlikten, adaletten ve demokrasiden vazgeçmeden, bu emaneti koruyacağımıza bir kez daha söz veriyoruz. 
 
Bu duygu ve düşüncelerle Mustafa Kemal Atatürk'ü özlem, saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz.

devamı »

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlaması

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlaması

Yıllarca süren bağımsızlık ve kurtuluş mücadelesinin ardından gerçekleştirilen siyasi devrimlerin en önemlilerinden biri olan ve egemenliğin tam anlamıyla kayıtsız şartsız Türk milletine ait olduğu Cumhuriyet yönetiminin sonsuza dek emanetçileri ve bekçileriyiz.
 
Atatürk'ün kurduğu çağdaş, demokratik, laik Cumhuriyetin gücünü bizlerden aldığını unutmadan; geleceğe büyük bir ümit, inanç ve kararlılıkla yürümemiz gerektiğinin bilinciyle, başta önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, gazi ve şehitlerimizi şükranla anıyoruz. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. 

devamı »

Kurban Bayramı Kutlaması

Kalabalık sofralarda sevgilerin paylaşıldığı, umut ve sevincin ortak olup özlemlerin giderildiği, sağlıklı ve huzurlu bir Kurban Bayramı geçirmenizi dileriz. İyi bayramlar.

devamı »