Üniversite ve Araştırma Kütüphanecileri Derneği

30 Ağustos Zaferimizin 92. Yılı Kutlu Olsun

30 Ağustos Zaferimizin 92. Yılı Kutlu Olsun

Bu yıl, bağımsızlığından ve hürriyetinden ödün vermeyecek şekilde yaşamak isteyen uluslara önemli bir örnek olan milletimizin, kazanmış olduğu zaferinin 92. yılıdır. Egemenliğimizin kayıtsız şartsız tüm dünyaya haykırıldığı 30 Ağustos zaferinin 92. yılını birlik ve beraberlik içerisinde kutlarken; başta önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşları, gazi ve şehitlerimizi şükranla anıyoruz.

devamı »

Soma Faciası

Soma Faciası

Manisa'nın Soma İlçesi'ndeki kömür madeninde yaşanan facia sonucu hayatını kaybeden maden işçisi vatandaşlarımızın ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.
 
Yaşanan bu faciada, toplum vicdanında asılan her kanattan sorumlular yargılanmalı ve hakettikleri cezaya çarptırılmalıdır.

devamı »

Bilgi Dünyası Yayın Şekli ve Yayın Tarihleri Hakkında

Bilgi Dünyası Yayın Şekli ve Yayın Tarihleri Hakkında

Kütüphanecilik ve bilgibilim alanında 2000 yılından beri hizmet veren Bilgi Dünyası dergisi 2014 yılından itibaren sadece elektronik olarak yayın hayatını sürdürecektir. Aynı zamanda Bilgi Dünyası dergisi 2014 yılından itibaren Haziran ve Aralık aylarında yayınlanacaktır. 

devamı »